10 lietas par Portugāli, kas šokē tūristus!

1. Ēdot restorānā uz galdiem noliktā maize un sviests nenāk par brīvu! Ja pie mums piedāvātā maize, mērču pudeles ir piedevas, kas nāk bez maksas, tas Portugālē par visu ir jāmaksā. Tūristi parasti ēdot Portugālē kādā restorāna vai kafjnīcā parasti visvairāk samaksā par iedoto maizi un sviestu neka par pašu pasūtīto ēdienu.

 

2. Daudzi no restorāniem Portugālē veras ciet starp 15:00 – 17:00 un atkal atveras no 19:00-24;00 . Ja esi tūrists un vēlies vakariņas ēst ārpus viesnīcas, tad tev ir jādodas uz vietām, kur parasti ir vislielākais tūristu pieplūdums, jo tie restorāni netiem aizvērti tajās stundās. Protams šie restorāni neaizveras pavisam šajas stundās, tie ir atvērti klientiem un tur ir iespējams dabūt tikai nelielas vietējās uzkodas, bet ne porcionētos ēdienu.

 

 

3. Portugālē arī norisinās buļļu cīņas, taču šajās cīņās tas nenotiek ar ieročiem un bullis netiek beigās nokauts. Cīņu sākumā cilvēks, kas cīnas ar bulli jāj uz zirga, lai bullis ātrāk nogurtu, dzenoties tam pakaļ. Pēc tam zirgu nomaina vairāki cilvēki smieklīgos tērpus, kuri bulli mēģina noķert un sagūstīt. Tas sākuma izskatās ļoti biedējiši, jo šie cilvēki bulli lec virsū, tver aiz ragiem un var tikt arī smagi ievainoti. Šīs buļļu cīņas vairāk ir kā buļļa ķeršanas.

4. Portugālē ir ļoti daudz smēķētāju. Visur kur vien dodies uz ielām to vien var redzēt, kā cilvēki smēķē.

5. Portugālē ir grūti atrasts lētas vai vidēji lētas viesnīcas. Ja vēlies atrast lētu vietu kur palikt vislētākie būs hosteļi. Lai arī tas neizklausās diez gan labi, tur var apmesties arī ar ģimeni un ir iespējams hostlī dabūt arī ģimenes nummuriņu, kas šķitīs ta pat kā palikt viesnīcā.

6. Portugālē cilvēki nekur nesteidzas. Ja esi nolēmis iet vakariņot 19:00 tad vietējiem Portugāļiem tas var izvērsties kā minimums 4 stundu garumā. Portugāļi nekad nekur nesteidzas un viņiem visu laiku ir pīpauzes, vai jāpadzer kafija un nedaudz jāpasēž, tāka ēdot kāda resturānā tas nebūs ātri un var ievilktie. Vai arī, ja esi ar kādu sarunājis satikties, piemēram, 12:00 tas visticamāk satiksities 13:00.

7. Portugāļi ir ļoti ātri braucēji un katrs, kurš brauc pa ielu izskatās, ka piedalītos auto sacensībās. Ja tu izvēlies braukt ar taksi tas rēķinies, ka tas būs ātrs brauciens un tu nezināsi kur likties no bailēm. Taču viņi ievēro gājējus un vienmēr apstājas ie gājēju pārejām, tā ka par to tūristiem nav jāsatraucas.

8. Ir jāuzmanas no cilvēkiem, kas tev uz ielas piedāvā kaut ko nopirkt, piemēram saulesbrilles, ja tu saki nē paldies, tas viņi uzreiz nomaina tēmu un mēģina tev piedāvāt hašišu, kokaīnu. Portugālē ir stingri likumi pret narkotikām, taču dažreiz ir izņēmumi un kāds kādā ielas stūrī slepus mēģina kaut ko pārdot. Uzmanamies no šādiem cilvēkiem! Ja vietējiem iedzīvotājiem jautās vai viņi ar ko tādu ir sastapušies, viņi teiks, ka nē, jo tūristi ir tie cilvēki kuriem viņi iet klāt un piedāvā.

9. Cenas Portugālē ir ļoti zemas un ikvienam tas ir pa kabatai. Ēšana ir salīdzinoši lēta. Salīdzinot – Glāze alus Portugālē 1 eur, Zviedijā 8 eur. Tādēļ uz Portugāli dodas ļoti daudz tūristu, jo Portugālē ir ļoti izdevīgas preces. Vēl bez tā tur ļoti daudzi runā angliski, ir ļoti gards ēdiens un cilvēki ir ļoti draudzīgi.

10. Portugālē lielākā daļa no celiņiem parkos, uz ielām ir veidoti no maziem akmens klucīšiem no kuriem veidoti ļoti daudzi zīmējumi. Uz jebkuras ieliņas, celiņa, laukuma, kur ir šis bruģējums ir izveidoti skaisti zīmējumi un mozaikas. Taču tomēr slapjā laika šie bruģīši  ir ļoti slideni un ik dienu, slapja laikā, var redzēt ļoti daudzus cilvēkus uz tiem paslīdam un krītam.