Cik krasi atšķirīgas ir ēdienreizes skolās dažādās pasaules valstīs!

Tas ir šokējoši cik dažādi, dažādās pasaules valstīts tiek baroti bērni skolās. Daudzviet par ēdienreizi ir padomāts ļoti rūpīgi, lai ēdiens būtu veselīgs un bērni saņemtu nepieciešamos vitamīnus un enerģiju, lai spētu mācīties, bet citur vairāk ir domāts par to, kas viņiem garšo, nevis ir veselīgs.

Kā piemēram:

Dienvidkoreja

Dienvidkorejā ir viens no labākajiem rādītājiem pasaulē. Divas lielākas iedaļas ir priekš zupas un rīsiem. Mazākās priekš salatiem jūras veltēm, augļiem un dārzeņiem, kā arī katram bērnam tiek dota nomērīta karote ar zivju eļļu. 

Japāna

Japāņu skolās pusdienas ir ļoti līdzīgas, kā Dienvidkorejā –  karsta zupa, rīsi, zivis, salāti un piens. Skolēniem nav atļauts uz skolu nest pašiem savu ēdienu, līdz viņi nemācās vidusskolā. Skolās neatrodas uzkodu automāti un skolēni need gaiteņos. Skolēni paši servē savas pusdienas, uzvelkot baltus pavāru tērpusun ēdienu nesot uz savu klasi un tur arī ēdot.

Lielbritānija

Cepti kartupeļi, burkāni, salāti, augļi un Beļģu vafeles ar šokolādi. Daudzās skolā ir limitēts budžets, tādēļ bieži bērniem tiek piedāvāts ātro ēstuvju ēdiens un berni to dievina, viņiem tas patīk un tas ir izdevīgi skolai.

Amerika

Šādi izskatās pusdienas Virdžīnijas štata skolās. Persiki, kukurūza, pica un salāti. Ēdieni ļoti atšķiras visās Amerikas skolās un ir ļoti dažādi. Visbiežāk tas ir ātro estuvju ēdiens, kas bērniem ļoti patīk. Nageti, frī kartupeļi, burgeri. Kā arī tam visam papildus nāk pusdienu kārbiņas, ko vecāki bērniem dod līdzi uz skolu.

Turcija

Maizītes, zemesieksti, vīnogas, abols, granātābols un kefīrs. Šie ēdieni palīdz smadzeņu darbībai.

Taizeme

Cukgaļa saldskābajā mercē ar rīsiem un pudiņu, kas ietīts banānu lapās.

Francija

Šādi pusdienas izskatās Rietumfrancijā. Zivs, spināti, kartupeļi siers un maize. Šī ir viņiem dienas nozīmīgaka maltīte.Parasti šī ēdienreize aizņem vienu līdz divas stundas katru dienu, kā arī skolēniem ir ļauts šaja pusdienu starpbrīdī doties ēst uz mājam.

Somija

Somija ļoti nopietni pieiet ēdienu plānošanai skolās. Skolēniem tiek piedāvātas nelielas uzkodas starpbrīžos. Skolēni ēd ēdnīcā, kur viņiem ir ļauts izvēlēties ko ēst o ļoti daudziem ēdieniem. Skola katram skolēnam ir izveidota speciāla ēdienkatre, ja tā nepieciešama speciālai diētai, veselības stāvoklim, vai reliģiskajam apsektam.

Ungārija

Viņiem ir diez gan lielas ēdienreizes. Nūdeļu zupa, zeptas pupiņas ar vistu un rieksti desertā.

Izraēla

Svaigi augļi, pārslu batoniņš, sviestmaizes un augļi.

 

Add a Comment

Your email address will not be published.