Video spēles strīds noved pie nevainīga vīrieša nāves!

29. decembrī strīds starp diviem spēles Call of Duty pie nāves noved 28 gadus veco Kanzasas divu bērnu tēvu, kuru nošāva policija pēc viltus izsaukuma, policijai izsūtot specvienību. Šajā spēlē sacentās divas komandas par nieka 1.50$ laimesta. Šie divi vīrieši apmainoties ar vārdiem draudēja viens otram ar viltus policijas izsaukšanu. Viens no dalībniekiem spēlētājiem sniedzis viltotu adresi, līdz ar to šis spēlētājs ar starpnieku veicis viltus izsaukumu. Pēc izsaukuma policijas speciālā vienība SWAT (“Special Weapons And Tactics”) ieradusies un iebrūkot sašāvusi vīrieti.

Šāda veida viltus SWAT izsaukšana ir saukta par swatting jeb “svatošanu”. Cilvēks kurš veicis izsaukumu ir pazīstams ar šāda veida izsaukumiem un līdz šim ir bijis anonīms, nu jau 25 gadus vecais vīrietis ir aizturēts un identificēts kā Tailers Rajs Barris. Šis vīrietis arī apsūdzēts par 2015 gada ABC7 ēkas viltus sprāgstvielu izsaukuma. Pirms arestēšanas vīrietim tika sniegta intervija un vīrietis neizpauda nekādu līdzjūtību pret upuri un neuzskatīja, ka bija vainīgs, jo viņš neizšāva ieroci un nestrādā SWAT vienībā.

Svatošanā parasti ir iesaistīts, kāds neapmierināts interneta lietotājs, izsaucot viltus trauksmi, tipiski tā ir slepkavība vai ķīlnieku situācija, ko izdomājis zvanītājs izmantojot programmas, kas maskē identitāti un  atrašanās vietu. Šis parasti izraisa lielu policijas spēka pielietošanu, kurai ir jārīkojas ātri un ar pārlieku lielu agresiju. Līdz šim nav ziņojumu par nāvējošu svatošanas gadījumu, bet daudzi ir bijuši traumēti un pēdējā laikā šāda veida uzvedība paliek aizvien populārāka.

Šajā gadījumā miris Anderjs Finčs, kura ģimene apgalvo, ka Andrejs nespēlē video spēles un kuram ir divi jauni dēli, izdzirdot trokšnņus atvēris durvis tikai, lai pamanītu SWAT komandu, kura izšāva uz reizi redzot vīrieti. Beigās vīrietis mirst slimnīcā. Tā arī nevienam nav skaidrs kāpēc vīrieti sašāva, jo tam neesot bijis ierocis un nav bijuša pamata izšaut.

Pati ģimene ir sagrauta un divi bērni ir palikuši bez tēva, kurš pat nav bijis iesaistīts, tikai dēļ video spēles mača, kurā bija 1.50$ laimests.

Add a Comment

Your email address will not be published.